Include:2024.07.15.

Innen: bridzs
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Elemzés

Nagyjából azonos erejű lapjaink voltak az ellenfelekkel. Minden téren egyenletes teljesítményt nyújtottunk, minden részadatunk 50% vagy annál jobb. Az ellenünk elbukott mind az 5 felvétel topszkór volt nekünk.

A fentiek ellenére 4 nullszkórunk is volt:

  • 2: mindenki szant játszott. A partner 10-et ütött, mindenki ennél többet. 8 fejütés van, és minden létező impassz ül. Ha csak a káró impasszt kétszer megadja, már 10-et üt, és a pikk indulás adja a 11. ütést. A treff 3–3-ban van elsosztva: 13-at lehet teljesíteni. Rossz felvevőjáték.
  • 5: ellenünk 3-t teljesítettek, ami ellen jó mentés a 3♣ vagy 3♠: 1 vagy 2 bukás. Mea culpa.
  • 9: ellenünk felvették a 3NT-t, és 9 zsinór ütésük van. Nekünk 4 zsinór ütésünk van, de csak 3-at ütöttünk. Rossz ellenjáték, de az eredményt nem befolyásolta: a nullszkórrról nem tehetünk.
  • 18: 2♠-et csináltak ellenünk, ami állítólag nincs benne. Úgy emlékszem, én tömtem meg egy rossz dobással.

Licitfélreértés

A 11. partiban az 1 indulásomra a partner 3-rel válaszolt, amit kényszerítőnek szánt. Ő a Bergen-konvencióhoz szokott, amit mi nem játszunk.

A Bergen többé-kevésbé feltételezi a kényszerítő 1NT-t (az 1NT, majd 3 emelés miatt). És együtt jár a Jacoby 2NT válasszal, ami indulóerőt, 4-es támogatást és egyenletes lapot ígér. Ez elég nagy változtatás a licitrendszerben, és mindenképpen tisztázandó.

Az emelésekhez kapcsolódik a splinter: a 3♠, 4♣, 4 licit szinglit és négyes támogatást ígér. Ponterőben a Jacoby 2NT-nek felel meg, annak egyenlőtlen változata.