Include:2024.07.11.

Innen: bridzs
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Elemzés

  • az 5. partiban K-Ny bukta a 3NT-t, pedig 9 ütés zsinórban van.
  • 14. parti. Az ellenfél színnel indul, 6–6-os elosztásom van, és nem játszunk Ghestemet. Úgy döntöttem, hogy a 9 pontommal gyenge kettessel szólok közbe, aztán bemondom a másik, teljesen üres 6-os színt. A partner csodálkozni fog… Így ment a licit:
1 – 2♠ – passz – passz
3 – 4♣ – passz – 4♠
Nem jött be. A partner annyit értett, hogy 6-os pikkem van, ezért korrigált 4♠-re. Először játszottunk együtt, de ez a licit alighanem régi párokat is zavarba hoz. A 4♣ egy pikk lopással benne van. A másik asztalon 3NT-t buktak kétszer, igaz, kontra nélkül. A 6–6-os elosztás igazán ideális a 3NT-hez.
  • 17. parti: ha nem találják el a kőr indulást, a felvevőnek 11 zsinór ütése van 3NT-ben, és csak 10-et ütött. Ez már a második parti, ahol a zsinór ütések lehívása is probléma…

Szabályvita

A 21. partiban a partner 7-es pikkel 2♠-el indult. Márti szerint ha megkérdezik a jelentését, és 6-os pikket mondok, téves információt adok. Szerintem meg nem várhatják tőlem, hogy belelássak a partner lapjába: csak a licitrendszert mondhatom. Márti szerint a felvevőt meg lehet kérdezni a licit után, hogy eltért-e a licitrendszertől. Furcsa lenne, ha az ellenfelek többet tudhatnának a lapjáról, mint a partnere…

Ráadásul Márti szerint a licitálótól kell megkérdezni a licitje jelentését, nem a partnerétől, és ő a tényleges lapja szerint kell válaszoljon, nem a licitrendszer szerint. Ezzel viszont jogosulatlan információt adna a partnerének. Márti szerint korábban ilyenkor elküldték a partnert az asztaltól…

Márti szerint a partnernek 1 pikkel kellett volna indulnia. 9 ponttal? Egyetlen ütése van külső színben: ez tipikus kizáró lap.