Include:2024.06.12.

Innen: bridzs
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2024. június 13., 09:35-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Elemzés)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Elemzés

Pocsék lapunk volt: 15 partiban volt 20-nál kevesebb, és csak 7-ben 20-nál több pontunk. Ennek ellenére 12-szer voltunk felvevők.

A pontjaink többségét ezúttal is az ellenvonal által elbukott felvételek adták. Felvevővonalon ezúttal én teljesítettem jobban mind a teljesített, mind a bukott partikban, igaz, csak néhány partiról van szó.

Jó jel, hogy csak két nullszkórunk volt:

  • 3: két szűrrel csinálták meg a 3NT-t, és nyílt lapokkal sem látom, hogy tudna a felvevő ennél kevesebbet ütni. Nem tehetünk róla.
  • 4: nem találtuk meg az 5–3-as kőrt, így 5–2-es kárót játszottunk rossz ellenvonali elosztással. Rossz licit.

Bukott felvételek:

  • 1: lásd alább
  • 4: lásd feljebb
  • 6: 26 pontom volt. Így ment a licit: 2♣ – 2 – 3NT. Egy kézből kellett játszani, 1-szer buktam. Átlag.
  • 10: 3♠-et buktam 3-szor, mert az ellenfél megtalálta a treff lopást. Nem tehetünk róla. 25%.
  • 15: így ment a licit:
1♠ – 1NT
1 – 2♠
A partner úgy vélte, jobb az 5–2-es, mint a 4–3-as adu. Nem tudhatta, hogy az 5–3. 3 bukás, mert egy kézből kellett játszani, és nem találtam el, melyik impasszt adjam meg az egyetlen asztali híváskor. 25%.

Be nem mondott gém:

  • 19: az ellenfél 1♣ indulására a partnernek 2NT-t kellett volna mondania (Michaels-konvenció), bár ezzel a lappal aligha tudott volna rávenni, hogy gémet mondjak. A tippem az, hogy a többiek is gambling-módon mondták be.

Licitviták

1. tok

p – p – p – 1♠
kontra – 3♠

A partner szerint ez géminvit, és be is mondta a gémet 14 ponttal, dubló dámával. Szerinte nem tudok licitálni, ha ezt kizárásnak szántam.

A 3♠ átlag parti lett volna, a 4♠ 12,5% lett.

27. tok

Így ment a licit.

1 – 2♣ – kontra – 2♠
kontra – 3♣ – 3

A partner szerint 3-t kellett volna mondanom, mert ő a kontrával jelezte, hogy kőrje van. Viszont korábban már én jeleztem, hogy van kőröm, így szerintem nem kontráznia kellett volna, hanem kőrt mondani.

Egy bukás, 25%.

A partner ismét azt állította, hogy nem tudok licitálni. Tette ezt annak ellenére, hogy ismét 4-es pikkel kotrázott, mert képtelen megérteni, hogy mesterséges kontra rövidséget ígér a kontrázott színben. Úgyhogy úgy döntöttünk, nem játszunk többet együtt.

A korábbi viták során a partner arra hivatkozott, milyen régen játszik, és mekkora a tapasztalata. Aztán kiderült, hogy én játszom régebb óta. Azóta az velem a baj, hogy a 40 évvel ezelőtti licitrendszerben maradtam.

Pedig nem. A stolen bid-et komoly játékos nem játssza, a partner mégis az én elmaradottságomra hivatkozott a korábbi vita során, amikor kétségbe vontam a létjogosultságát. És nemcsak én: az egyik bridzsoktató klubtag is.

A 19. partiban a partner elfelejtkezett a Michaels-konvencióról, amit csak az ő kedvéért játszom.