Include:2024.05.22.
Elemzés
Ez az eddigi legnépesebb forduló, és továbbra is áll a korábbi megfigyelés: legjobban keresni az ellenvonal bukásából lehet. Egy pár kivételével mindenki legalább 70%-ot ért el ebben a kategóriában, a legtöbbet mi: a két parti átlaga 95% volt.
A verseny első három és 8. helyezettjével betliztünk, a többi pár ellen 50%-nál jobb eredményt értünk el.
A teljesített felvételekkel és az ellenvonalon egyenletes teljesítményt nyújtottunk, a felvevőként elbukott hat felvétellel viszont betliztünk. Ez okozta a rossz eredményt.
- 1: mindenki gémet vett fel, a párok fele teljesítette, a másik fele elbukta. Káró magasítással kell próbálkozni, de nincs elég közlekedés a két kéz között. 20%.
- 4: rossz felvevőjáték. Nullszkór.
- 5: a 4♠ két impasszos, és egyik sem ül. A válaszoló kezéből jó esély van a 4-re, az elosztást nem lehet belicitálni. Érdekes módon nullszkór.
- 7: a 4♥ lopás miatt egyet bukik. Két helyen mégis csináltak gémet. 30%.
- 9: a 3NT licitfélreértés eredménye (lásd alább). Egy bukás, 10%.
- 16: a 3NT mindenütt bukott. Nem kell felvenni. Rossz licit, 20%.
9. tok
Ez a lapom:
♠ —
♥ 875
♦ K10654
♣ AQ986
Én indulok: passz – 2♠ – kontra – 3♠ – ?
Azt szeretném, hogy a parner licitálja a jobbik minor színét. Úgy képzelem, hogy passzos kézzel nem lehet olyan lapom, amivel a partner kontrájára 3NT-t mondok, elvégre neki 12 pontja is lehet. A partner nem így gondolja, és rajtam hagyja. Csoda, hogy csak egy bukás: nem tudnám megismételni. 10%.
A megoldás nem a 3NT, hanem a küzdelmi kontra.[1][2]
Ha az ellenvonalon a partner kontrája után színemelés volt, a kontrára válaszoló újabb kontrája küzdelmi, és a minor színeket ígéri[3] a szabad válasznak megfelelő laperővel, ami ez esetben pár ponttal az indulóerő alatti lap.
Jegyzetek
- ↑ Linczmayer Lajos: Licitrendszer a védekező vonalon 1972., 2.2.1. a), 51. oldal
- ↑ Karen Walker: Responsive Doubles (3) példa
- ↑ A partner nemes szín(eke)t ígért: támogatással egyszerűen be kell mondani.