Include:2024.05.13.

Innen: bridzs
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2024. május 14., 03:17-kor történt szerkesztése után volt. (→‎Elemzés)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Elemzés

A versenyen a partnerem a szokásosnál kissé dekoncentráltabbnak tűnt, de ezt a megállapítást a számok cáfolják. Majdnem minden kategóriában egyenletes teljesítményt nyújtottunk, és nagyjából azonos eredményt értünk el a párok ellen is. (Ehhez hozzájárult az 5–5 parti is egy-egy pár ellen.)

Felvevőként a partner rosszabb teljesítményt nyújtott nálam. Mivel viszonylag sok (7-7 teljesített és 1-1 bukott) partiról van szó, ezeket érdemes egyenként megnézni.

Az ellenvonal által elbukott felvételekből szokás szerint nagyokat írtunk, az általuk teljesítettekből viszont rosszakat. Ezek is érdekesek.

A partner által teljesített felvételek: 42%. Lejátszási hibát nem találtam, licithibák okozták a rossz eredményt.

  • 1: a 2-ben 2 szűr van. Az egyik asztalon nem volt treff indulás, így a felvevő el tudta dobni a treffeket, így egy szűrrel többet csinált. 25%, nem tehetünk róla.
  • 4: 2-t vettünk fel, pedig megvan a 4. W indulására N-nek szerintem legalább 3-t kell mondania, hogy S be tudja mondani a 4-et. N kezéből kiáll 6 ütés, a még nem passzos partnertől jogosan várhat legalább 2-t, de inkább 3-at. Ha meg nincs annyi, az ellenfélnek feltehetően gémje lesz. Rossz licit, nullszkór.
  • 10: az egyik asztalon megcsinálták a 6NT-t, pedig kiáll két ász… A másik asztalon 4♠-et játszottak 1 szűrrel – rejtély, hogyan –, mi 3NT-t vettünk fel. 10 ütés van mindkettőben. Jó licit, mégis nullszkór, nem tehetünk róla.
  • 11: 2♠-et játszottunk, miközben zsinórban 12 ütés van a vonalon bármilyen másik színben, akár NT-ben is (bár ott pikk indulásra el kell találni, hol van az ász ill. a dáma). A 2♠ biztosan rossz licit. Két jó változatot tudok elképzelni, mindkettő legalább gémig megy. Rossz licit, nullszkór.
    • 1 – 1♠
2 – 3♣. Erre az induló bemondja, ha van 3 pikkje, ill. szant mond, ha van kőr fogása. Ez esetben gondolkodóba esik, hogy sikénnel mondjon-e 3NT-t, vagy inkább 4♣-et.
  • 1 – 1♠
2♣ – 2 (negyedik szín, fogást keres). Erre alighanem 3 jön, erre mondhat válaszoló 3♠-et, és az indulóé a döntés 3NT ill. 4/5♣ között.
  • 13: 3+1, 75%, mert valaki nem tudott szűrt csinálni (akkor 50% lett volna). Nem tehetünk róla.
  • 20: 3♣ egyenlő, topszkór. Az egyik asztalon a másik vonal bukott 2, ami csak 100, a másikon 4♣ bukott.
  • 21: 2♠+3. Mindenki pikket játszott, de ennyit senki nem ütött. Jó felvevőjáték és némi szerencse, hogy nem indultak kőrrel. Topszkór.