Include:2024.04.16.

Innen: bridzs
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2024. április 28., 11:03-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „== Elemzés == Az első táblázatban első ránézésre feltűnő, hogy a felvevők kivétel nélkül a megszerezhető pontok 30%-ánál kevesebb pontot szereztek az elbukott felvételekből. Ennek megfelelően az ellenvonal mindenütt 50% feletti eredményt ért el a bukásokból. Pedig ez nem kellene így legyen. A jó esélyű felvételt akkor is be kell mondani, ha bukik, és ez átlag körüli eredményt kellene jelentsen. És akkor még nem is beszéltünk…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Elemzés

Az első táblázatban első ránézésre feltűnő, hogy a felvevők kivétel nélkül a megszerezhető pontok 30%-ánál kevesebb pontot szereztek az elbukott felvételekből. Ennek megfelelően az ellenvonal mindenütt 50% feletti eredményt ért el a bukásokból. Pedig ez nem kellene így legyen. A jó esélyű felvételt akkor is be kell mondani, ha bukik, és ez átlag körüli eredményt kellene jelentsen. És akkor még nem is beszéltünk a jó mentésekről.

Ez arra utal, hogy a bukásokat rossz licit vagy lejátszási hibák okozzák különösen azoknál a pároknál, akik keveset buktak. Az ő bukásból származó pontarányuk még a 30%-nál is jóval alacsonyabb.

Érvényes ez a mi esetünkben is: a pontjaink 40%-át abból az 5 partiból (a partik 22%-ából) szereztük, amit ellenünk elbuktak! Ebből az 5-ből 3 topszkór volt, 2 átlag. 4 pont választott el bennünket az utolsó helytől – épp egy topszkór. A 18. és 20. partiban az ellenfél túllicitálta magát, a 26-ban rosszul játszott.

A nullszkórok közül az 1,17,27-ről tehetünk. Ha bármelyikben jobban teljesítünk, egy hellyel előrébb végzünk, kettővel viszont semmiképpen sem.