Include:2024.05.24.

Innen: bridzs
A lap korábbi változatát látod, amilyen Laci (vitalap | szerkesztései) 2024. május 28., 06:23-kor történt szerkesztése után volt. (→‎15. parti)
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez

Elemzés

3. parti

Ritka szélsőséges lap. Az egyik vonalon megvan az 5, a másikon a 7. Nálunk így ment a licit:

3 – passz – 5 – 5

Bátor licit, bevált. Szerintem Északnak 6-t kellett volna mondania 5 helyett. +17 IMP.

4. parti

EW vonalon 4 van benne, de egyik asztalon sem játszottak kőrt, csak töredéket.

Nálunk két passz után E indult 2NT-nal, amit körpassz követett. Szerintem Észak el kellett volna induljon 1♣-fel, de akkor E kontrájára megtaláljuk a kőrt. W helyén elgondolkodtam a transzferen, de nem akartam a gyenge kőrömmel esetleg dubló támogatással játszani. Na meg a 3 mégiscsak egy ütéssel több… Kérdés, jól tettem-e. Ebben a leosztásban biztosan nem. +2 IMP.

5. parti

Licitfélreértés. Így ment a licit:

1NT – kontra – passz – 2,

amit a partner káró színnek vett, én meg transzfernek szántam, mert szerintem a kontrára úgy válaszolunk, mintha a partner indult volna 1NT-vel. Ennek ellenére +6 IMP, mert a másik asztalon ugyanezzel a lappal 4♣-et buktak kontrázva.

6. parti

Így ment a licit a mi vonalunkon:

passz – 1 – 1 – 3

A 3-t a szingli treff indokolta, bár a treffeket magas aduval kellett volna lopni. A partner szerencsére passzolt. Nem emlékszem az indulásra, de ha pikkel indultak, nem lehet megcsinálni a felvételt. Ráadásul a partner rosszul is játszotta: a 2 megvan. -7 IMP.

8. parti

Az ellenfélnek 10 zsinór ütése van minden színben fogással, mégis elbukta a 3NT-t. +11 IMP, de nem tehetünk róla.

9. parti

Rossz licit. Mindkét kézben minimális kézzel nem szabad 3NT-t felvenni. Az 1♠ – 1NT-re Keletnek passzolnia kell minimális erővel, mivel nincs négyes köre és egyenletes a lapja. -7 IMP.

11. parti

Ellenünk 4-t csináltak, a másik asztalon a mi vonalunk 4-szer bukta a 3NT-t, ami kontra nélkül jó mentés volt. -6 IMP.

12. parti

A 6♣ jó felvételnek tűnik, de adu indulásra bukik. -10 IMP.

13. parti

Az NS vonal egyik asztalnál sem találta meg a káró aduszínt. A licit nyilván 1 – 1NT-vel indult. Ellenünk az induló dubló treffel 2♣-et mondott, nyilván valami konvenció miatt, pedig jobban járt volna a 3-as káróval. A másik asztalnál az induló jobb híján ismételte a kőrjét, és a válaszoló a 6-os kárójával nem mert 3-as magasságra menni. -3 IMP.

14. parti

Rejtély, hogyan vettük fel a 3NT-t 21 ponttal, és még nagyobb rejtély, hogy a partner hogyan csinálta meg. Mindenesetre +6 IMP.

15. parti

5♠-et buktunk, de szerencsére a 4 sem volt meg a másik asztalon, bár a vonal lapjaiból esélyes. A rossz helyen ülő káró gábli árt neki, pláne káró lopással.

Az ellenvonal nyilván 1-rel indult, amire Keletnek 3♣-et kellett volna mondania (Ghestem-konvenció, 5 vesztő ütés). Ez leértékeli a treff figurámat, mivel a partnernek is rövid a treffje. Vagyis kiáll(hat) kőrből és treffből 2 ütés. A gém azon múlik, van-e két kiadó káróból. Fel kell venni, de szlemmről szó nem lehet.

A partner viszont 1♠-et mondott, majd a 2♠ emelésre szlemmkísérletet tett, ami ász nélkül több, mint merész passzos kézzel szemben. (Vannak, akik szerint ász nélkül tilos ászt kérdezni.) Rossz licit, -2 IMP.

16. parti

5♠-et buktunk bellben mans ellen, szerencsére kontra nélkül. A 3♠ indulásomra a 4♠ is necces (bár be kell mondani), de az ötöt nem szabad. Szerencse, +3 IMP.