„Include:2024.07.04.” változatai közötti eltérés

Innen: bridzs
Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez
 
(2 közbenső módosítás ugyanattól a szerkesztőtől nincs mutatva)
13. sor: 13. sor:


== Szabályvita ==
== Szabályvita ==
A 20-as partiban 7-es treffem volt AKJ vezetéssel, külső színben egy DJ és egy J. Az ellenfél szerint a 3{{treff}} indulásra kopogni kell, ha az indulóerő is lehet, márpedig a 12 pont indulóerő.
A 20-as partiban 7-es treffem volt AKJ vezetéssel, külső színben dubló DJ és harmadik J. Az ellenfél szerint a 3{{treff}} indulásra kopogni kell, ha az indulóerő is lehet, márpedig a 12 pont indulóerő.


A [https://www.bridzs.hu/upload/files/VSZ_2022.pdf versenyszabályzat] 38/C/4. pontja szerint kopogni kell „a kettes, illetve hármas magasságú színindulásra, ha az nem kizáró (azaz a
A [https://www.bridzs.hu/upload/files/VSZ_2022.pdf versenyszabályzat] 38/C/4. pontja szerint kopogni kell „a kettes, illetve hármas magasságú színindulásra, ha az nem kizáró (azaz a
rendszer szerint lehet több mint 11 figurapont).”
rendszer szerint lehet több mint 11 figurapont).”
A [https://web2.acbl.org/documentlibrary/play/SP3%20(bk)%20single%20pages.pdf Standard American licitrendszer] „Opening preempt” fejezete nem ad meg ponthatárt a 3-as színindulásra, csak a szkórhelyzettől függő kiadó ütések maximális számát mondja meg, és azt is csak nem passzos partnerrel szemben. Külső erőről egyáltalán nem beszél.
Miután a rendszer nem szabja meg a felső ponthatárt, az ''lehet'' 11 pontnál több, vagyis betű szerint véve a szabályt kopogni kell. {{vél|Ez vicces. A fenti lappal külső színben nincs ütés: ennél kizáróbb indulást nehéz elképzelni.}}

A lap jelenlegi, 2024. július 5., 12:39-kori változata

Elemzés

A lapjárásunk átlagos volt, a párok elleni eredményünk eléggé állandó. Egyetlen kiugróan rossz adat az ellenünk teljesített felvételek átlaga (21%):

  • 3: ellenünk szűrrel csinálták meg a 3NT-t, pedig a szűr nincs benne. Rossz ellenjáték, osztott nullszkór.
  • 4 és 8: átlag
  • 7, 11 és 15: nullszkór, lásd alább
  • 25: 4♠ egyenlőt csináltam. Valaki képes volt elfogni az ász után álló szingli adu királyt… Osztott nullszkór, nem tehetünk róla.

Nullszkórok:

  • 1: 4-t játszik az ellenvolnal mind a három asztalon. Nálunk csak egyet bukik, a másik asztalon egyet kontrázva, a harmadikon kettőt. Egy bukás van benne: nem tehetünk róla.
  • 7: ellenünk 3NT-t teljesítettek 4 szűrrel, a másik két asztalon 6NT-t buktak. Egy szűrről és esetleg a pikk indulásról tehetünk, a nullszkórról nem.
  • 11: ellenünk 2 szűrrel csinálták meg az 1NT-t, mert mellényúltam a káró hívás után: azt hittem, az ász ütött az asztalon, és kicsit tettem, pedig kicsit tettek.
  • 15: ellenünk szűrrel teljesítették a 3-t, pedig zsinórban kiáll 2 pikk, 1-1 káró és treff. Valószínűleg nem ütöttem be a ♣A-szal. Rossz ellenjáték.

Szabályvita

A 20-as partiban 7-es treffem volt AKJ vezetéssel, külső színben dubló DJ és harmadik J. Az ellenfél szerint a 3♣ indulásra kopogni kell, ha az indulóerő is lehet, márpedig a 12 pont indulóerő.

A versenyszabályzat 38/C/4. pontja szerint kopogni kell „a kettes, illetve hármas magasságú színindulásra, ha az nem kizáró (azaz a rendszer szerint lehet több mint 11 figurapont).”

A Standard American licitrendszer „Opening preempt” fejezete nem ad meg ponthatárt a 3-as színindulásra, csak a szkórhelyzettől függő kiadó ütések maximális számát mondja meg, és azt is csak nem passzos partnerrel szemben. Külső erőről egyáltalán nem beszél.

Miután a rendszer nem szabja meg a felső ponthatárt, az lehet 11 pontnál több, vagyis betű szerint véve a szabályt kopogni kell. Ez vicces. A fenti lappal külső színben nincs ütés: ennél kizáróbb indulást nehéz elképzelni.